A tökéletes választás a balatoni wellness hotelek között – Kristály Hotel Ajka****
A balatoni wellness hotelek közül kiemelkedik a Kristály Hotel Ajka****. Modern wellness részleg, gasztronómiai élmények és pihentető programok várják vendégeinket!
Mindenki ismeri a már-már szállóigévé vált mondatot: „Valami régi, valami új, valami kék, valami kölcsön holmi”. De vajon mi van mögötte, vagy miért hordanak menyasszonyok fátylat, és miért elengedhetetlen az esküvői csokor is a szertartáson, vagy miért pont a bal gyűrűsujjon viseljük a gyűrűt? Ezeknek az esküvői hagyományoknak nézünk kicsit utána.
Kezdjük rögtön a címadó esküvői hagyománnyal, amit már a legtöbb kislány is betéve fúj a különböző esküvői témájú hollywoodi filmek miatt. Ez az esküvői mondás egy régi angol mondókából származik, amely felsorolja azt a négy szerencse tárgyat, amelyet a menyasszonynak rendelkeznie kell az esküvő napján. A "valami régi" a párok múltját, míg a "valami új" a boldog jövőjüket jelképezi. "Valami kölcsön" általában azt jelenti, hogy beépítenek egy olyan tárgyat, amely egy boldog házasságban élő személyhez tartozik, abban a reményben, hogy jó szerencséje elszáll. A kék szín pedig a hűséget és a szeretetet jelképezi.
Manapság a menyasszonyok pünkösdi rózsát vagy rózsát hordanak a Nagy Napon kezükben, esetleg valami más színes virágot, de az ókori Görögországban és Rómában minden a gyógynövényekről szólt. Abban az időben divatos volt fokhagymából, kaporból és más gyógynövényekből és fűszerekből álló aromás csokrokat tartani a gonosz szellemek elűzésére. Szerencsére a csípős gyógynövénycsokroktól a buja virágcsokrokig jutottunk, amelyek manapság már a menyasszony kedvenc virágaiból állnak. A kedvenc virágfajta hordása olyan hagyomány, amely 1840-ben vált népszerűvé, amikor Albert Herceg feleségül vette Victoria királynőt, és kedvenc virágait, egy csokor hóvirágot, vitt magával.
Az esküvői fátyol viselésének hagyománya szintén az ókori Rómába nyúlik vissza, ahol a menyasszony fátylat viselve sétált végig a folyosón, hogy álcázza magát minden gonosz szellem elől, akik el akarták rontani az esküvő napját. Manapság már ennek sem ez a célja, de egy mutatós esküvői kiegészítő lehet.
Ez a hagyomány is a rómaiakra vezethető vissza, akik úgy gondolták, hogy a bal kéz negyedik ujját a "szeretet vénának" nevezett ér közvetlenül a szívhez köti. Ennek a kéz-szív kapcsolatnak köszönhetően ez az ujj az idők során az ideális hely a jegygyűrű viselésére.
A rizs a termékenységet és a jólétet egyaránt szimbolizálta, és az esküvői szertartás végén az ifjú házasok felé dobva a legjobb kívánságokat és sok szerencsét jelent – a babáknak, a bőséges termést és mindennek, ami a kettő között van. Manapság a párra dobálás esküvői hagyományának számos formája van, a szárított levendula bimbótól és a buborékfújástól a biológiailag lebomló konfettiig.
Az esküvői torta hagyománya szintén az ókori Rómából származik, ahol a vendégek egy vekni kenyeret törtek a menyasszony fejére, hogy ezzel jelképezzék a termékenységet. Az ifjú házasok megosztoztak néhány falatot, míg a vendégek a maradék morzsákat kanalazták a szerencse kedvéért. A középkori Angliában a menyasszonynak és a vőlegénynek meg kellett próbálnia csókolózni egy halom fűszeres zsemle, pogácsa és sütemény felett – ez a mai lépcsőzetes esküvői torták előfutára –, ami állítólag egy virágzó jövőt biztosít, ha sikeresen simogatnak anélkül, hogy felborulnának. vége az egésznek.
A balatoni wellness hotelek közül kiemelkedik a Kristály Hotel Ajka****. Modern wellness részleg, gasztronómiai élmények és pihentető programok várják vendégeinket!
A Tapolcai Tavasbarlang különleges élményt kínál minden látogatónak. Csónakázás a föld alatt, interaktív kiállítások és nyugodt téli programlehetőség vár.
A Balaton-felvidék télen is lenyűgöző úti célokat kínál. Tihany, Badacsony és a Káli-medence varázslatos tájai felejthetetlen élményeket nyújtanak a hideg hónapokban.